trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tim
VIP
11
12
Followers
6
Following
Stuttgart, Germany
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
786
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
82%
Deadpool
110,042 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
97,213 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
75,497 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
73,424 votes
9
— Superb
86%
Inception
72,444 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,887 votes
8
— Great
87%
The Matrix
62,210 votes
9
— Superb
80%
Logan
61,247 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,532 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,666 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,433 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,538 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,135 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,733 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
51,062 votes
8
— Great
87%
Fight Club
50,040 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,731 votes
8
— Great
81%
Joker
47,441 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,105 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,618 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,229 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,249 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,983 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,904 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,576 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,554 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,926 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,024 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,470 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,182 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,390 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
41,388 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,022 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,970 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,874 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,638 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,529 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,746 votes
8
— Great
72%
Thor
39,647 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,561 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,420 votes
8
— Great
82%
Up
39,192 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,279 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,274 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,260 votes
7
— Good
79%
Dune
37,180 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,856 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,333 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,202 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,721 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,650 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,551 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,423 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,349 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,070 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,790 votes
7
— Good
83%
Return of the Jedi
33,501 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,085 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,078 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,024 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup