Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Zeid Al - Dahabi
4
Followers
1
Following
devilzeyez
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
186
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
76,955 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,373 votes
7
— Good
86%
Inception
73,825 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,839 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,404 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,628 votes
7
— Good
87%
Fight Club
51,186 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,051 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,434 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
47,438 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
43,919 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,831 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,304 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,934 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,083 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,220 votes
7
— Good
84%
The Lion King
38,274 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,497 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,842 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
34,205 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
31,317 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,659 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,326 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,863 votes
7
— Good
76%
The Hangover
28,260 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,135 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,314 votes
7
— Good
83%
The Departed
26,047 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,412 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,244 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,846 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,330 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,602 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
25,213 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
24,663 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,590 votes
7
— Good
80%
The Terminator
23,511 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,531 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,751 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,858 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,381 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,677 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,902 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,063 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,239 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,248 votes
7
— Good
76%
Limitless
20,646 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,934 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,463 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,865 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,370 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,892 votes
7
— Good
73%
X2
18,701 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,971 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,716 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,368 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,464 votes
7
— Good
70%
Glass
18,342 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 4
17,418 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,714 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch