Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
diceman2003
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
251
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
61%
Friday the 13th
3,706 votes
8
— Great
76%
The Book of Henry
3,302 votes
6
— Fair
75%
Detroit
3,330 votes
8
— Great
59%
In the Tall Grass
3,686 votes
7
— Good
57%
The Forest
3,690 votes
6
— Fair
62%
Circle
3,506 votes
8
— Great
70%
Summer of 84
3,298 votes
8
— Great
67%
The Endless
3,342 votes
6
— Fair
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,106 votes
7
— Good
69%
Better Watch Out
3,114 votes
7
— Good
68%
Ghostland
3,028 votes
4
— Poor
78%
Thirteen Lives
2,817 votes
8
— Great
70%
Roman J. Israel, Esq.
2,951 votes
6
— Fair
62%
Beast
3,112 votes
7
— Good
60%
Immaculate
3,073 votes
6
— Fair
64%
Apostle
2,931 votes
6
— Fair
63%
Friend Request
2,944 votes
6
— Fair
60%
Cult of Chucky
2,986 votes
7
— Good
64%
Last Seen Alive
2,891 votes
7
— Good
63%
Orphan: First Kill
2,907 votes
7
— Good
66%
[REC]²
2,803 votes
8
— Great
61%
Leatherface
2,896 votes
6
— Fair
59%
Deep Water
2,941 votes
6
— Fair
66%
First Kill
2,770 votes
7
— Good
67%
Night Hunter
2,635 votes
8
— Great
71%
Odd Thomas
2,527 votes
7
— Good
67%
Funny Games
2,565 votes
7
— Good
66%
No Exit
2,543 votes
7
— Good
65%
Watcher
2,497 votes
5
— Meh
65%
Host
2,474 votes
7
— Good
63%
Wish Upon
2,456 votes
6
— Fair
60%
Amityville: The Awakening
2,505 votes
6
— Fair
55%
Jeepers Creepers 3
2,620 votes
7
— Good
60%
The Wolfman
2,475 votes
7
— Good
61%
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master
2,382 votes
7
— Good
65%
Love Lies Bleeding
2,119 votes
5
— Meh
64%
Grave Encounters
2,138 votes
7
— Good
63%
Friday the 13th: The Final Chapter
2,144 votes
6
— Fair
57%
Firestarter
2,248 votes
7
— Good
62%
The Possession
2,129 votes
7
— Good
59%
The Invitation
2,192 votes
7
— Good
54%
Chernobyl Diaries
2,272 votes
5
— Meh
56%
Night Swim
2,056 votes
6
— Fair
70%
Stir of Echoes
1,827 votes
6
— Fair
67%
Traffik
1,818 votes
7
— Good
65%
The Collection
1,853 votes
8
— Great
63%
Friday the 13th Part VI: Jason Lives
1,841 votes
7
— Good
62%
The Descent: Part 2
1,847 votes
7
— Good
61%
Clown
1,852 votes
8
— Great
67%
Mindhunters
1,740 votes
7
— Good
63%
V/H/S/2
1,795 votes
6
— Fair
62%
The Rhythm Section
1,802 votes
6
— Fair
59%
Imaginary
1,820 votes
5
— Meh
61%
Wrong Turn 2: Dead End
1,742 votes
7
— Good
56%
Brahms: The Boy II
1,797 votes
6
— Fair
63%
Gotti
1,663 votes
7
— Good
68%
Sleight
1,534 votes
8
— Great
58%
Bushwick
1,606 votes
7
— Good
57%
Friday the 13th Part VII: The New Blood
1,612 votes
7
— Good
62%
The Wretched
1,506 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch