trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diddy
0
followers
Romania
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,551 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,887 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,673 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,361 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,470 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,058 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,677 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,622 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,947 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,864 votes
7
— Good
69%
Divergent
23,971 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,787 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,834 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,366 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,944 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,510 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,469 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,424 votes
7
— Good
73%
Juno
11,170 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,449 votes
7
— Good
76%
Corpse Bride
9,941 votes
7
— Good
70%
Idiocracy
9,471 votes
7
— Good
70%
The Ring
8,781 votes
7
— Good
70%
The Heat
8,672 votes
7
— Good
72%
Hannibal
8,149 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,843 votes
7
— Good
67%
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,889 votes
7
— Good
68%
Miss Congeniality
5,782 votes
7
— Good
77%
The Book Thief
5,213 votes
7
— Good
61%
Scream 3
5,446 votes
7
— Good
68%
Child's Play
4,404 votes
7
— Good
71%
The Descendants
4,219 votes
7
— Good
76%
Girl, Interrupted
4,045 votes
7
— Good
72%
It's Kind of a Funny Story
3,867 votes
7
— Good
71%
The Lake House
3,556 votes
7
— Good
63%
The Pacifier
3,696 votes
7
— Good
73%
The Virgin Suicides
3,119 votes
7
— Good
73%
Monster
3,114 votes
7
— Good
71%
Never Let Me Go
3,145 votes
7
— Good
81%
The Hate U Give
2,850 votes
7
— Good
71%
Letters to Juliet
2,723 votes
7
— Good
67%
The Poker House
213 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup