trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diego Chavez
0
followers
Medellín, Colombia
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,078
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
82%
Deadpool
108,763 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,547 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,842 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,587 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,460 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,925 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,629 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,765 votes
3
— Bad
78%
Avatar
60,099 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,177 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,306 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,988 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,074 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,528 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,002 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,887 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,741 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,282 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,905 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,272 votes
8
— Great
79%
Moana
49,008 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,011 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,436 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,228 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,239 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,683 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,187 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,131 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,496 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,388 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,664 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,003 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,279 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,539 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,147 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,645 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,210 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,220 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,611 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,491 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,130 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,966 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,934 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,268 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,738 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,853 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,154 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,280 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,383 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,436 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,661 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,607 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,213 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,421 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,616 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,812 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,087 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,962 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,561 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,174 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup