trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diga
0
followers
Austria
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
274
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,602 votes
5
— Meh
85%
Interstellar
72,421 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,513 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,697 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,004 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,592 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,477 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,698 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,463 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,187 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,783 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,177 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,356 votes
5
— Meh
81%
Joker
46,868 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,251 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,567 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,652 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,068 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,568 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,172 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,788 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,087 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,956 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,603 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,891 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,034 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,449 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,501 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,968 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,224 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,872 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,708 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,334 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
32,643 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,119 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,982 votes
7
— Good
74%
Split
32,532 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,157 votes
6
— Fair
81%
Spider-Man: No Way Home
31,147 votes
3
— Bad
82%
V for Vendetta
30,188 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,765 votes
6
— Fair
77%
The Accountant
30,902 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,676 votes
5
— Meh
77%
Ex Machina
30,711 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,409 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,588 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,813 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,392 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,978 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,772 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,109 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,714 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,349 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,047 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,004 votes
5
— Meh
76%
The Batman
26,298 votes
6
— Fair
73%
Cars
26,727 votes
6
— Fair
82%
Top Gun: Maverick
25,025 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,509 votes
7
— Good
76%
300
25,115 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup