trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
digitalme
0
followers
Cyberspace
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,755 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,972 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,589 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,601 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,489 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,134 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,476 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,291 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,351 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,587 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,994 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,916 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,113 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,541 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,848 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,335 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,925 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,518 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,160 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,710 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,869 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,089 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,153 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,411 votes
7
— Good
77%
The Butterfly Effect
15,325 votes
7
— Good
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,030 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,678 votes
7
— Good
56%
Green Lantern
13,525 votes
7
— Good
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,960 votes
7
— Good
76%
True Grit
8,768 votes
7
— Good
71%
Criminal
8,585 votes
7
— Good
67%
The Lost City of Z
8,183 votes
7
— Good
70%
Blood Father
7,934 votes
7
— Good
75%
A Monster Calls
7,653 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,187 votes
7
— Good
66%
Surrogates
5,534 votes
7
— Good
71%
Book Club
2,270 votes
7
— Good
66%
Outlander
2,035 votes
7
— Good
67%
Black Sea
2,010 votes
7
— Good
75%
Open Range
1,800 votes
7
— Good
65%
Tales from Earthsea
1,806 votes
7
— Good
82%
Earth: One Amazing Day
506 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup