trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
digitalme
0
followers
Cyberspace
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
122
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,563 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,755 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,973 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,174 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,589 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,602 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,074 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,881 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,122 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,489 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,411 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,281 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,006 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,134 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,554 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,477 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,810 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,054 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,441 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,538 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,292 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,637 votes
8
— Great
70%
Venom
33,737 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,898 votes
6
— Fair
83%
Hacksaw Ridge
30,608 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,178 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,351 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,587 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,454 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,994 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,916 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,113 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,541 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,670 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,576 votes
6
— Fair
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,227 votes
6
— Fair
75%
Sicario
23,849 votes
7
— Good
69%
Divergent
23,977 votes
6
— Fair
73%
The Shape of Water
22,330 votes
4
— Poor
74%
The Magnificent Seven
22,163 votes
5
— Meh
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,336 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,925 votes
7
— Good
69%
Life
21,850 votes
6
— Fair
70%
Warcraft
21,206 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,017 votes
5
— Meh
69%
Tomb Raider
20,518 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,896 votes
6
— Fair
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,601 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,160 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,710 votes
7
— Good
65%
Baywatch
19,987 votes
6
— Fair
69%
Murder on the Orient Express
18,869 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,089 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,432 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,289 votes
4
— Poor
72%
Jack Reacher
17,153 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,909 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,411 votes
7
— Good
73%
American Made
15,852 votes
6
— Fair
77%
The Butterfly Effect
15,326 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup