trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diogo Reis
3
followers
Portugal
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,845 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,899 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,496 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,228 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,018 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,040 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,000 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,278 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,307 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,600 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,286 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,179 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,161 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,408 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,309 votes
7
— Good
72%
Thor
39,446 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,994 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,881 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,494 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,855 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Incredible Hulk
22,464 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,995 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,526 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,400 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,142 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,484 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,733 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
17,012 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,592 votes
8
— Great
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,907 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,535 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,449 votes
9
— Superb
60%
Fantastic Four
14,224 votes
5
— Meh
53%
Fantastic Four
13,642 votes
4
— Poor
65%
Shrek the Third
13,430 votes
4
— Poor
69%
Cloverfield
12,305 votes
6
— Fair
75%
I, Tonya
11,025 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,437 votes
9
— Superb
67%
Grimsby
8,407 votes
6
— Fair
73%
The Disaster Artist
7,044 votes
8
— Great
67%
Fall
6,285 votes
6
— Fair
77%
The Trial of the Chicago 7
5,974 votes
8
— Great
74%
Air
5,743 votes
9
— Superb
77%
Tetris
5,649 votes
9
— Superb
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,201 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Batman: Under the Red Hood
3,542 votes
8
— Great
67%
Time Lapse
2,935 votes
5
— Meh
76%
Micro Men
70 votes
8
— Great
73%
Bidoof's Big Stand
23 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Mona Lisa Descending a Staircase
16 votes
8
— Great
63%
Dreams and Desires: Family Ties
6 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup