trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dan Conway
VIP
8
17
followers
Southampton, England
37
Dan
is watching
Hugo
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,326 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,487 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,391 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,778 votes
8
— Great
79%
Moana
48,838 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,196 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,443 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,824 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,175 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,718 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,227 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,533 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,234 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,541 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,353 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,265 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,410 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,133 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,424 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,015 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,121 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,866 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,864 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
16,858 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,354 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,569 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,371 votes
8
— Great
55%
Fifty Shades of Grey
15,007 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,871 votes
8
— Great
66%
Power Rangers
14,864 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,333 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,386 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,802 votes
8
— Great
71%
Resident Evil
12,601 votes
8
— Great
66%
Ted 2
12,376 votes
8
— Great
69%
Office Christmas Party
12,213 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,200 votes
8
— Great
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,893 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,805 votes
8
— Great
76%
Onward
11,799 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,432 votes
8
— Great
73%
Juno
11,160 votes
8
— Great
70%
Friends with Benefits
10,970 votes
8
— Great
67%
mother!
10,966 votes
8
— Great
76%
Lost in Translation
10,416 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,382 votes
8
— Great
71%
Paul
10,185 votes
8
— Great
62%
The Emoji Movie
8,906 votes
8
— Great
61%
Annabelle
8,830 votes
8
— Great
71%
Ghostbusters II
8,814 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,700 votes
8
— Great
67%
M3GAN
8,413 votes
8
— Great
72%
Wonka
8,344 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,175 votes
8
— Great
70%
Bridget Jones's Baby
8,132 votes
8
— Great
65%
Jigsaw
7,614 votes
8
— Great
69%
Pineapple Express
7,435 votes
8
— Great
64%
Trainwreck
7,327 votes
8
— Great
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,316 votes
8
— Great
62%
Into the Woods
6,908 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup