trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel Low
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
186
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,276 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,513 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,167 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,832 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,798 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,561 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,293 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,031 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,982 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,974 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,132 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,201 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,998 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,136 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,784 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,269 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,127 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,527 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,613 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,419 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,127 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,520 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,715 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,012 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,631 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
27,981 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,459 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
27,896 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,436 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,392 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,489 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,877 votes
6
— Fair
77%
Skyfall
24,155 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,092 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,179 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,345 votes
8
— Great
68%
Ted
22,312 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,456 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,408 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,610 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,576 votes
7
— Good
77%
Drive
19,541 votes
6
— Fair
73%
21 Jump Street
19,983 votes
3
— Bad
77%
Fury
18,814 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,721 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,882 votes
4
— Poor
69%
Elysium
19,503 votes
5
— Meh
70%
Snowpiercer
19,054 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,419 votes
7
— Good
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,652 votes
5
— Meh
79%
Hot Fuzz
16,882 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,240 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,223 votes
5
— Meh
71%
In Time
17,378 votes
6
— Fair
74%
Unbreakable
16,555 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
16,865 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,359 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,398 votes
6
— Fair
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,574 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup