trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dobata
8
followers
Bulgaria
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,737 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,527 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,711 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,480 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,125 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,480 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,581 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,628 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,758 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,680 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,197 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,273 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,759 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,559 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,932 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,689 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,603 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,416 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,338 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,977 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,524 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,659 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,645 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,089 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,020 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,571 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,752 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,818 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,630 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,492 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,490 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,829 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,813 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,674 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Ocean's Twelve
12,459 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Batman
12,141 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,093 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,951 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lord of War
9,716 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,611 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ghost in the Shell
7,914 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,345 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,371 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tron
5,666 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Almost Famous
5,631 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Blow
5,395 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Beach
5,035 votes
10
— Totally Ninja!
75%
K-PAX
4,586 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Brazil
4,475 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Citizenfour
3,787 votes
10
— Totally Ninja!
74%
21 Grams
3,786 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pi
3,439 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Metropolis
2,961 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Rounders
2,944 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Inside Job
2,923 votes
10
— Totally Ninja!
74%
God Bless America
2,729 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bowling for Columbine
2,631 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fahrenheit 9/11
2,258 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Constant Gardener
2,050 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dangerous Minds
1,682 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup