trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Donxy
2581
followers
Sweden
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
75%
Evil Dead II
5,265 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,557 votes
7
— Good
72%
Rare Exports Inc.
62 votes
7
— Good
72%
The Thirteenth Floor
2,631 votes
7
— Good
71%
Talk to Me
6,451 votes
7
— Good
70%
Death Wish
8,239 votes
7
— Good
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,031 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,231 votes
7
— Good
70%
Keeping Up with the Joneses
12,261 votes
7
— Good
69%
Westworld
3,491 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,791 votes
7
— Good
69%
Stonehearst Asylum
2,501 votes
7
— Good
68%
Evil Dead
7,199 votes
7
— Good
68%
The Shallows
12,986 votes
7
— Good
68%
Insidious: Chapter 2
7,107 votes
7
— Good
68%
The House That Jack Built
3,915 votes
7
— Good
68%
Escape Room
9,986 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,726 votes
7
— Good
67%
Halloween
8,545 votes
7
— Good
67%
It Follows
11,042 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
11,957 votes
7
— Good
66%
The Collector
2,293 votes
7
— Good
66%
[REC]²
2,751 votes
7
— Good
66%
No One Lives
1,197 votes
7
— Good
66%
Power Rangers
14,882 votes
7
— Good
66%
Haunt
2,283 votes
7
— Good
66%
The Mortuary Collection
977 votes
7
— Good
66%
Damien: Omen II
975 votes
7
— Good
66%
Blood Punch
243 votes
7
— Good
65%
Anon
4,310 votes
7
— Good
65%
Scary Movie
9,715 votes
7
— Good
64%
Mirrors
2,630 votes
7
— Good
64%
Hide and Seek
1,713 votes
7
— Good
64%
The Visit
7,623 votes
7
— Good
64%
Unfriended: Dark Web
2,746 votes
7
— Good
64%
Devil
4,337 votes
7
— Good
63%
Extinction
4,754 votes
7
— Good
63%
Underwater
8,323 votes
7
— Good
63%
Krampus
5,657 votes
7
— Good
63%
Escape Room: Tournament of Champions
4,828 votes
7
— Good
63%
Viral
1,573 votes
7
— Good
63%
Dream House
1,721 votes
7
— Good
62%
The Possession
2,090 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,451 votes
7
— Good
62%
Eli
2,452 votes
7
— Good
62%
Visions
826 votes
7
— Good
62%
Haunter
810 votes
7
— Good
62%
The Predator
11,989 votes
7
— Good
61%
Nekrotronic
427 votes
7
— Good
61%
Scream 3
5,461 votes
7
— Good
61%
The Zero Theorem
2,392 votes
7
— Good
61%
Southbound
1,370 votes
7
— Good
61%
Don't Be Afraid of the Dark
1,257 votes
7
— Good
61%
Truth or Dare
5,537 votes
7
— Good
61%
Friday the 13th
3,606 votes
7
— Good
61%
Pressure
442 votes
7
— Good
60%
The Darkness
2,526 votes
7
— Good
60%
Paranormal Activity 3
3,254 votes
7
— Good
60%
Regression
3,227 votes
7
— Good
60%
Scary Movie 3
5,444 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup