trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Donxy
2581
followers
Sweden
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
113
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Martian
51,726 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,800 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,258 votes
8
— Great
76%
Stardust
7,997 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,379 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,707 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,126 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,775 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,646 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,104 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,317 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,225 votes
8
— Great
73%
[REC]
6,018 votes
8
— Great
73%
The Evil Dead
6,703 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,485 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,185 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,688 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,037 votes
8
— Great
72%
I Love You, Man
4,175 votes
8
— Great
72%
The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005
29 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,336 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,038 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,452 votes
8
— Great
71%
Nerve
12,662 votes
8
— Great
70%
Insidious
10,384 votes
8
— Great
70%
Trick 'r Treat
3,099 votes
8
— Great
70%
The Ring
8,795 votes
8
— Great
70%
Imperium
5,216 votes
8
— Great
70%
28 Weeks Later
8,364 votes
8
— Great
69%
Hush
6,768 votes
8
— Great
69%
Batman: The Killing Joke
5,882 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,250 votes
8
— Great
69%
Ride Along 2
6,133 votes
8
— Great
69%
Life
21,889 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,610 votes
8
— Great
69%
Before I Wake
4,212 votes
8
— Great
68%
The Skeleton Key
2,805 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,568 votes
8
— Great
68%
The Hunt
8,736 votes
8
— Great
68%
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
754 votes
8
— Great
68%
Rare Exports: A Christmas Tale
1,219 votes
8
— Great
68%
Lights Out
9,282 votes
8
— Great
68%
The Purge: Anarchy
10,080 votes
8
— Great
67%
The Endless
3,289 votes
8
— Great
67%
The Final Girls
2,928 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,678 votes
8
— Great
67%
30 Days of Night
4,703 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,329 votes
8
— Great
67%
Ghost Stories
2,395 votes
8
— Great
67%
Scream 2
6,516 votes
8
— Great
66%
Hotel Artemis
5,080 votes
8
— Great
66%
Dark Skies
3,151 votes
8
— Great
66%
John Dies at the End
1,644 votes
8
— Great
66%
ARQ
4,856 votes
8
— Great
66%
13 Sins
1,886 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
8
— Great
66%
As Above, So Below
4,894 votes
8
— Great
65%
Host
2,397 votes
8
— Great
65%
Baywatch
20,009 votes
8
— Great
65%
Chris D'Elia: Incorrigible
179 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup