trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hajnal Dóra
8
followers
Wien, Österreich
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
56,375 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,952 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,491 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,719 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,197 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,576 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,192 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,666 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,616 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,923 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,904 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,140 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,527 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,329 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,985 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,638 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,642 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,056 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,888 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,294 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,014 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,479 votes
8
— Great
80%
About Time
14,433 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,796 votes
8
— Great
71%
Ice Age: The Meltdown
11,629 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,524 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,271 votes
8
— Great
73%
Peter Pan
8,701 votes
8
— Great
72%
Pinocchio
8,006 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
7,979 votes
8
— Great
72%
Bambi
7,835 votes
8
— Great
73%
The Addams Family
7,616 votes
8
— Great
71%
Kidnap
7,370 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,271 votes
8
— Great
75%
The Lincoln Lawyer
6,095 votes
8
— Great
72%
The Place Beyond the Pines
5,898 votes
8
— Great
65%
The Ritual
5,471 votes
8
— Great
71%
The Lovely Bones
4,853 votes
8
— Great
77%
Atonement
4,772 votes
8
— Great
67%
I Feel Pretty
4,462 votes
8
— Great
65%
Evolution
4,133 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,332 votes
8
— Great
67%
Out of the Furnace
3,161 votes
8
— Great
71%
Holes
2,700 votes
8
— Great
68%
Australia
2,620 votes
8
— Great
75%
Victoria
2,017 votes
8
— Great
70%
The Money Pit
1,889 votes
8
— Great
70%
Nothing to Lose
1,140 votes
8
— Great
73%
Conviction
1,043 votes
8
— Great
61%
Michael
896 votes
8
— Great
66%
Angus, Thongs and Perfect Snogging
892 votes
8
— Great
74%
Christiane F.
880 votes
8
— Great
67%
Looks That Kill
407 votes
8
— Great
77%
Stuart: A Life Backwards
335 votes
8
— Great
56%
The Notebook
71 votes
8
— Great
64%
Open
59 votes
8
— Great
73%
Eternal Winter
54 votes
8
— Great
74%
The Exam
53 votes
8
— Great
72%
Hungarian Vagabond
53 votes
8
— Great
71%
The Letter Writer
47 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup