trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dose420
0
followers
Omicron Persei 8
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
298
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,656 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,927 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,888 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,661 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,481 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,175 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,743 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,310 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,324 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,259 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,631 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,699 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,960 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,183 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,427 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,324 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,012 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,280 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,784 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,092 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,855 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,176 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,013 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,367 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,226 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,946 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,227 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,795 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,293 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,715 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,865 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,562 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,876 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,755 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,281 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,707 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,628 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,634 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,540 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,354 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,914 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,381 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,240 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,074 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,004 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,838 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,767 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,269 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,194 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,108 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,057 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,755 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,596 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,028 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,684 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,469 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,248 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,116 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup