trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shusuu
5
followers
Raftel
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
75%
Frozen
48,235 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,515 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,665 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,618 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,445 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,092 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,970 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,184 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,374 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,764 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,260 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,844 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,866 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,479 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
28,004 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,775 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,183 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,995 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,189 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,709 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kung Fu Panda
20,262 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,103 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Bug's Life
15,976 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,757 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 3
15,164 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,933 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hotel Transylvania 2
14,034 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Croods
13,777 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 2
12,869 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,887 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ice Age: The Meltdown
11,707 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Rio
11,458 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Shrek Forever After
10,430 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Tarzan
10,342 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,192 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,113 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ice Age: Continental Drift
9,931 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,399 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Bee Movie
8,169 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Monsters vs Aliens
6,947 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,240 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jack the Giant Slayer
5,933 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Lion King 1½
4,027 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Peter Pan
2,453 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Little Mermaid: Ariel's Beginning
1,454 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Tarzan II
1,216 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Barbie: Princess Charm School
799 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Barbie: The Princess & The Popstar
479 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Werewolf Boy
408 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Barbie Mariposa & the Fairy Princess
340 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Liar Game: The Final Stage
89 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hana Yori Dango: Final
69 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Disney Sing-Along-Songs: The Lion King - Circle of Life
15 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup