trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
drtfx7
3
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
169
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Avengers: Infinity War
56,260 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,846 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,987 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,486 votes
7
— Good
81%
Joker
47,042 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,314 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,698 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,326 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,264 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,197 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,915 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,786 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,229 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,795 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,877 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,465 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,869 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,904 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,779 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,157 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,675 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,383 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,361 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,175 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,446 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,872 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,652 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,460 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,014 votes
7
— Good
73%
Looper
21,835 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,099 votes
7
— Good
77%
Sully
20,432 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,287 votes
7
— Good
77%
District 9
19,935 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,766 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,699 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,497 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,415 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,234 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,155 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,952 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,951 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,041 votes
7
— Good
80%
Soul
17,750 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,317 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
17,005 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,687 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,534 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,483 votes
7
— Good
70%
Us
15,442 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,286 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,949 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,720 votes
7
— Good
78%
Predator
13,925 votes
7
— Good
73%
Prey
12,745 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,740 votes
7
— Good
67%
Nope
12,403 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,100 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
12,037 votes
7
— Good
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,917 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup