Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
duffy66
VIP
4
2
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
224
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
71%
Spy
13,945 votes
6
— Fair
67%
Red Notice
13,708 votes
6
— Fair
70%
Focus
12,987 votes
6
— Fair
73%
Bad Boys
12,646 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
13,050 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,762 votes
7
— Good
70%
Horrible Bosses
12,722 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,727 votes
7
— Good
73%
Going in Style
12,089 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,170 votes
8
— Great
69%
Wanted
12,027 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,920 votes
7
— Good
71%
Ocean's Thirteen
11,337 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,697 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,388 votes
7
— Good
81%
Casino
9,834 votes
9
— Superb
71%
Bad Boys II
10,457 votes
6
— Fair
76%
Lord of War
9,959 votes
7
— Good
74%
Collateral
9,934 votes
7
— Good
75%
The Town
9,893 votes
7
— Good
72%
The Transporter
10,010 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,547 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,549 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,359 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,311 votes
7
— Good
70%
2 Guns
9,454 votes
6
— Fair
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,893 votes
7
— Good
61%
Army of the Dead
9,885 votes
7
— Good
80%
L.A. Confidential
8,405 votes
8
— Great
76%
Beverly Hills Cop
8,506 votes
7
— Good
70%
The Heat
8,794 votes
7
— Good
68%
The A-Team
8,824 votes
7
— Good
72%
Bad Times at the El Royale
8,563 votes
7
— Good
71%
Gone in Sixty Seconds
8,576 votes
7
— Good
68%
The Other Guys
8,726 votes
6
— Fair
75%
Jackie Brown
8,303 votes
9
— Superb
78%
Lucky Number Slevin
8,094 votes
7
— Good
72%
Hannibal
8,379 votes
7
— Good
70%
Legend
8,183 votes
7
— Good
72%
Con Air
7,983 votes
7
— Good
68%
Black Mass
8,024 votes
6
— Fair
70%
21
7,881 votes
7
— Good
80%
The Blues Brothers
7,158 votes
8
— Great
70%
Crank
7,591 votes
7
— Good
70%
The Mechanic
7,549 votes
6
— Fair
72%
Seven Psychopaths
7,376 votes
7
— Good
78%
The Untouchables
6,790 votes
7
— Good
73%
Red Dragon
6,964 votes
7
— Good
75%
Lethal Weapon 2
6,834 votes
7
— Good
65%
The Little Things
7,333 votes
7
— Good
66%
Hustlers
6,875 votes
7
— Good
77%
Falling Down
6,268 votes
7
— Good
75%
The Lincoln Lawyer
6,255 votes
7
— Good
67%
Transporter 2
6,429 votes
6
— Fair
66%
A Haunting in Venice
6,420 votes
7
— Good
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,945 votes
6
— Fair
62%
Cocaine Bear
6,575 votes
2
— Terrible
70%
Panic Room
6,169 votes
7
— Good
70%
Phone Booth
6,132 votes
7
— Good
72%
The Place Beyond the Pines
6,061 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch