trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel
1
follower
Dunakeszi. Hungary
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,697 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,876 votes
3
— Bad
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,745 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,405 votes
2
— Terrible
79%
Mad Max: Fury Road
46,386 votes
5
— Meh
77%
Get Out
41,116 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,834 votes
5
— Meh
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,745 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,416 votes
6
— Fair
75%
Gravity
29,791 votes
5
— Meh
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,047 votes
4
— Poor
71%
Now You See Me 2
27,919 votes
2
— Terrible
84%
Alien
27,308 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,575 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,538 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,686 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,409 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,945 votes
4
— Poor
75%
Sicario
23,942 votes
6
— Fair
74%
The Hitman's Bodyguard
23,568 votes
6
— Fair
63%
Assassin's Creed
23,434 votes
2
— Terrible
68%
Ted
22,372 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,958 votes
6
— Fair
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,097 votes
6
— Fair
88%
Schindler's List
21,001 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,911 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,250 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,211 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,718 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,654 votes
10
— Totally Ninja!
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,615 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,557 votes
5
— Meh
73%
Furious 7
19,515 votes
4
— Poor
77%
Fury
18,882 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,813 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,803 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,608 votes
6
— Fair
77%
Minority Report
17,541 votes
10
— Totally Ninja!
69%
London Has Fallen
17,541 votes
4
— Poor
68%
X-Men: The Last Stand
17,436 votes
6
— Fair
72%
Game Night
17,321 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,282 votes
9
— Superb
74%
The Conjuring 2
16,320 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,250 votes
6
— Fair
79%
Spotlight
16,090 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,769 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,251 votes
8
— Great
76%
Argo
15,187 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,130 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,963 votes
3
— Bad
81%
Requiem for a Dream
14,829 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,694 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,427 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,137 votes
6
— Fair
71%
Mission: Impossible III
12,540 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup