trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brandon Alyn
1
follower
Virginia, United States
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
220
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
81%
Iron Man
53,818 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,317 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,061 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,992 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,245 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,469 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,620 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,339 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,187 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,256 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,191 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,836 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,459 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,384 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Incredible Hulk
22,386 votes
6
— Fair
75%
Avatar: The Way of Water
18,725 votes
4
— Poor
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,669 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,709 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,904 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mr. & Mrs. Smith
15,971 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,406 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,091 votes
4
— Poor
80%
The Goonies
12,651 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Rush Hour
10,384 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Doctor Sleep
10,291 votes
8
— Great
64%
Click
10,440 votes
10
— Totally Ninja!
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,689 votes
4
— Poor
69%
Space Jam
9,432 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,853 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mrs. Doubtfire
8,990 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,938 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Black Phone
8,766 votes
8
— Great
71%
Cube
8,709 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hocus Pocus
8,277 votes
8
— Great
67%
M3GAN
8,419 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Coming to America
7,912 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Nightmare on Elm Street
7,842 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Rush Hour 2
7,691 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Orphan
7,109 votes
7
— Good
66%
Smile
6,957 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,030 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Dr. No
6,350 votes
7
— Good
67%
Fall
6,234 votes
6
— Fair
74%
Superman
5,893 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Galaxy Quest
5,780 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Evil Dead Rise
6,137 votes
7
— Good
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,325 votes
10
— Totally Ninja!
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,348 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,083 votes
9
— Superb
76%
Big Trouble in Little China
5,216 votes
9
— Superb
73%
Wayne's World
4,564 votes
7
— Good
66%
Babe
4,673 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,365 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Perfect Blue
4,069 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Hellraiser
4,338 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,042 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Get Him to the Greek
4,316 votes
6
— Fair
76%
Friday
3,889 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Waterboy
4,094 votes
7
— Good
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,468 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup