trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ebonlore
VIP
7
24
followers
Las Vegas, Nevada
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
114
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
City of God
11,055 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,049 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,684 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,663 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,891 votes
8
— Great
82%
New Amsterdam
11 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,026 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
8
— Great
81%
Tim's Vermeer
483 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,032 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,513 votes
8
— Great
81%
Dave Chappelle: For What It's Worth
471 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,529 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,770 votes
8
— Great
81%
North by Northwest
4,809 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,316 votes
8
— Great
80%
Logan
60,545 votes
8
— Great
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,378 votes
8
— Great
79%
The Ten Commandments
2,151 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,870 votes
8
— Great
79%
A Christmas Story
4,860 votes
8
— Great
78%
Gone with the Wind
4,284 votes
8
— Great
78%
Land of Mine
1,690 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,672 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,925 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,591 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,906 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,217 votes
8
— Great
76%
A Dog's Way Home
2,108 votes
8
— Great
76%
Cooley High
152 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,702 votes
8
— Great
75%
Darby O'Gill and the Little People
312 votes
8
— Great
75%
Robin Hood
6,310 votes
8
— Great
75%
Paid in Full
534 votes
8
— Great
75%
The Young Messiah
527 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
9,836 votes
8
— Great
74%
Richard Jewell
4,718 votes
8
— Great
74%
Bullitt
1,764 votes
8
— Great
74%
Eye in the Sky
7,355 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,906 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,853 votes
8
— Great
74%
The Sword in the Stone
5,000 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,634 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,113 votes
8
— Great
73%
The Rainmaker
1,814 votes
8
— Great
73%
Fathers and Daughters
1,607 votes
8
— Great
73%
Wayne's World
4,555 votes
8
— Great
73%
Blade
13,517 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,483 votes
8
— Great
72%
The Mustang
891 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,011 votes
8
— Great
71%
The Book of Eli
12,433 votes
8
— Great
71%
The Good Dinosaur
13,812 votes
8
— Great
71%
The Roundup
613 votes
8
— Great
71%
Whiskey Tango Foxtrot
5,970 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,820 votes
8
— Great
71%
The Lego Movie 2: The Second Part
6,597 votes
8
— Great
70%
Bandit
1,503 votes
8
— Great
70%
The Angry Birds Movie
14,126 votes
8
— Great
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,356 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup