trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ebonlore
VIP
7
24
followers
Las Vegas, Nevada
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
17
18
19
82%
Deadpool
108,336 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,254 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,493 votes
6
— Fair
86%
Inception
71,495 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,207 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,711 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,311 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,565 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,843 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
55,907 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,131 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,824 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,805 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,788 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,774 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,547 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,281 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,562 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,010 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,683 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,629 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,009 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,842 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
48,249 votes
7
— Good
81%
Joker
46,697 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,101 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,040 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,428 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,091 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,446 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,964 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Zootopia
44,538 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,122 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,180 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,697 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,388 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,451 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,995 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,940 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,635 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,112 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,393 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,336 votes
6
— Fair
82%
Up
38,753 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,198 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,520 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,960 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,129 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,219 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,300 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
40,521 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,019 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,770 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,291 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,454 votes
2
— Terrible
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,616 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,938 votes
8
— Great
79%
Dune
36,134 votes
6
— Fair
80%
The Incredibles
35,828 votes
6
— Fair
76%
Ready Player One
36,414 votes
9
— Superb
1
2
3
17
18
19
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup