trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dearbhla
VIP
6
4
followers
Ireland
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,334 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,292 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,645 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,257 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,981 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,163 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,028 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,837 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,169 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,768 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,244 votes
9
— Superb
81%
1917
24,712 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,752 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,671 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
20,973 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,373 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,283 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,121 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,882 votes
9
— Superb
67%
Nope
12,265 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,460 votes
9
— Superb
68%
The Lobster
10,210 votes
9
— Superb
73%
Elvis
8,274 votes
9
— Superb
72%
Demolition Man
7,943 votes
9
— Superb
71%
Step Brothers
7,252 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
6,958 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,145 votes
9
— Superb
72%
Clueless
5,907 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,565 votes
9
— Superb
73%
Fighting with My Family
5,315 votes
9
— Superb
71%
Bad Santa
5,134 votes
9
— Superb
74%
Anatomy of a Fall
4,600 votes
9
— Superb
77%
Sound of Metal
4,551 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,160 votes
9
— Superb
77%
The Peanut Butter Falcon
3,955 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,545 votes
9
— Superb
64%
Apostle
2,874 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,351 votes
9
— Superb
70%
'71
2,264 votes
9
— Superb
80%
Roman Holiday
2,196 votes
9
— Superb
66%
Da 5 Bloods
2,094 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,029 votes
9
— Superb
64%
Destroyer
2,025 votes
9
— Superb
77%
Three Identical Strangers
1,935 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,906 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,885 votes
9
— Superb
71%
Whip It
1,867 votes
9
— Superb
75%
Open Range
1,798 votes
9
— Superb
75%
Midnight Cowboy
1,529 votes
9
— Superb
69%
The Miseducation of Cameron Post
1,449 votes
9
— Superb
67%
Lady Macbeth
1,257 votes
9
— Superb
81%
The Rescue
1,134 votes
9
— Superb
77%
Gaslight
661 votes
9
— Superb
60%
Possum
476 votes
9
— Superb
67%
Brian and Charles
444 votes
9
— Superb
67%
Time to Hunt
406 votes
9
— Superb
77%
Scarlet Street
327 votes
9
— Superb
75%
Darby O'Gill and the Little People
313 votes
9
— Superb
79%
The Sparks Brothers
245 votes
9
— Superb
73%
Saint Frances
232 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup