trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edgard da Cunha Pontes
17
followers
Cachoeiro de Itapemirim, Espirito Santo, Brasil
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,791
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
28
29
30
82%
Deadpool
108,551 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,402 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,669 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,366 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,659 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,334 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,476 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,979 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,049 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,556 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,910 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,905 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,829 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,659 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,421 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,151 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,757 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,141 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,704 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,750 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,171 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,138 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,570 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,198 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,071 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,543 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,058 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,520 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,422 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,605 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,212 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,506 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,800 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,466 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,051 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,546 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,100 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,721 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,511 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,414 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,060 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,873 votes
7
— Good
82%
Up
38,844 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,230 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,647 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,765 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,056 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,215 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,302 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,363 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,936 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,587 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,521 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,862 votes
7
— Good
72%
Thor
39,366 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,536 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,718 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,011 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,894 votes
9
— Superb
1
2
3
28
29
30
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup