trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edgard da Cunha Pontes
17
followers
Cachoeiro de Itapemirim, Espirito Santo, Brasil
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
52
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
75%
Arrow
31,970 votes
8
— Great
82%
The Simpsons
22,717 votes
8
— Great
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,088 votes
8
— Great
85%
Sons of Anarchy
17,090 votes
8
— Great
78%
The Vampire Diaries
15,470 votes
8
— Great
78%
The Umbrella Academy
13,671 votes
8
— Great
79%
Elementary
12,586 votes
8
— Great
82%
Castle
11,674 votes
8
— Great
66%
Under the Dome
12,694 votes
8
— Great
82%
Sense8
11,395 votes
8
— Great
71%
Marvel's Luke Cage
9,235 votes
8
— Great
82%
Black Sails
7,816 votes
8
— Great
80%
Bates Motel
7,912 votes
8
— Great
77%
Continuum
7,239 votes
8
— Great
80%
Cobra Kai
6,559 votes
8
— Great
73%
The Following
6,829 votes
8
— Great
78%
Da Vinci's Demons
5,174 votes
8
— Great
73%
Sleepy Hollow
5,252 votes
8
— Great
75%
Constantine
4,992 votes
8
— Great
78%
Nikita
4,322 votes
8
— Great
80%
ONE PIECE
4,162 votes
8
— Great
71%
Defiance
4,340 votes
8
— Great
77%
Marco Polo
3,959 votes
8
— Great
77%
The O.C.
3,857 votes
8
— Great
69%
Helix
3,827 votes
8
— Great
78%
Star Wars Rebels
3,419 votes
8
— Great
67%
Extant
2,585 votes
8
— Great
70%
Dragon Ball GT
2,263 votes
8
— Great
70%
Dracula
1,958 votes
8
— Great
70%
From Dusk Till Dawn: The Series
1,561 votes
8
— Great
70%
Believe
1,481 votes
8
— Great
69%
Resurrection
1,457 votes
8
— Great
78%
Law & Order
1,332 votes
8
— Great
81%
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works
1,190 votes
8
— Great
66%
Hostages
1,087 votes
8
— Great
80%
Sailor Moon
919 votes
8
— Great
72%
Fate/Stay Night
947 votes
8
— Great
75%
Ajin
905 votes
8
— Great
80%
Kingdom
689 votes
8
— Great
75%
Darkwing Duck
591 votes
8
— Great
69%
Black Bullet
608 votes
8
— Great
79%
Transformers: Prime
378 votes
8
— Great
79%
Teenage Mutant Ninja Turtles
374 votes
8
— Great
69%
Shaman King
303 votes
8
— Great
67%
Supernatural: The Animation
165 votes
8
— Great
75%
Magic Knight Rayearth
100 votes
8
— Great
64%
The Voice Brasil
46 votes
8
— Great
68%
Junior MasterChef Australia
42 votes
8
— Great
76%
Vai que Cola
27 votes
8
— Great
60%
The Legend of Prince Valiant
31 votes
8
— Great
43%
Superhuman-Machine Metalder
6 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup