trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edgar Gerik
9
followers
Colonia Tovar
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
170
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,525 votes
5
— Meh
88%
The Dark Knight
74,637 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,323 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,632 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,449 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,955 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,026 votes
4
— Poor
77%
Arrival
56,534 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,452 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,684 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,733 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,047 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,399 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,080 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,153 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,573 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
7
— Good
84%
Coco
31,568 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,137 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,167 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,722 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,387 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,371 votes
8
— Great
74%
It
29,079 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,637 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,214 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,501 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,211 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,130 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,779 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
23,994 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,745 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,241 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,539 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,260 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,596 votes
9
— Superb
71%
The Matrix Revolutions
22,460 votes
7
— Good
73%
Looper
21,765 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,171 votes
8
— Great
64%
Independence Day: Resurgence
22,933 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Life
21,867 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,613 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,448 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,875 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,571 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,530 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,438 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,828 votes
9
— Superb
69%
London Has Fallen
17,526 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,878 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,297 votes
9
— Superb
73%
American Made
15,861 votes
6
— Fair
71%
Fast & Furious 6
16,028 votes
8
— Great
62%
2012
16,888 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,435 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,358 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup