trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
EDNERD
VIP
7
2
followers
Denver, CO
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
146
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,077 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,071 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
64,913 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
60,901 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,545 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,128 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,603 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,452 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,230 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,474 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
48,935 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,261 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,330 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,771 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,106 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,884 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,748 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,173 votes
5
— Meh
80%
Inside Out
42,883 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,224 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,445 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,732 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,189 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
41,971 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,114 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,807 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,085 votes
7
— Good
82%
Up
38,523 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
39,940 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,004 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,345 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,631 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,490 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,111 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,383 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,720 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,832 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,796 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
36,816 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
32,942 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
33,799 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,215 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
32,872 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,350 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,601 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,346 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,373 votes
5
— Meh
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,462 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,561 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,404 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
26,910 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,334 votes
5
— Meh
71%
Now You See Me 2
27,768 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,024 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,293 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,574 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,478 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,026 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,480 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
23,912 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup