trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Eisi
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,513 votes
7
— Good
84%
American History X
20,237 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,621 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,673 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,211 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,529 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,280 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,366 votes
7
— Good
82%
Up
38,913 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,223 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,846 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,309 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,695 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,707 votes
7
— Good
81%
Joker
46,929 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,699 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,667 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,891 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,452 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,054 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,355 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,654 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,640 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,313 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,246 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,093 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,707 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,785 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,309 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,130 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,776 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,819 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,722 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,895 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,694 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,052 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
7
— Good
76%
300
25,145 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,660 votes
7
— Good
76%
Onward
11,832 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,744 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,070 votes
7
— Good
74%
Mrs. Doubtfire
9,010 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,266 votes
7
— Good
73%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
3,723 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,126 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,028 votes
7
— Good
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,526 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,502 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,485 votes
7
— Good
70%
The Guardians of the Galaxy Holiday Special
6,308 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,200 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup