trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Elmar Dre
16
followers
Göttingen
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
74%
Split
32,484 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,572 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,520 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,744 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,428 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,288 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,857 votes
7
— Good
76%
Snowden
14,472 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,678 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,885 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,673 votes
7
— Good
66%
Ted 2
12,386 votes
7
— Good
70%
The Commuter
11,038 votes
7
— Good
70%
Death Wish
8,230 votes
7
— Good
79%
Memories of Murder
5,034 votes
7
— Good
72%
The Highwaymen
4,988 votes
7
— Good
70%
The Drop
4,907 votes
7
— Good
72%
Brawl in Cell Block 99
4,712 votes
7
— Good
71%
Brimstone
3,914 votes
7
— Good
71%
Outlaw King
3,856 votes
7
— Good
77%
The Name of the Rose
3,597 votes
7
— Good
73%
St. Vincent
3,660 votes
7
— Good
73%
The Virgin Suicides
3,119 votes
7
— Good
69%
Kill the Messenger
2,069 votes
7
— Good
74%
The Last Castle
1,961 votes
7
— Good
69%
The Salvation
1,837 votes
7
— Good
69%
Avengement
1,374 votes
7
— Good
72%
Kill the Irishman
1,307 votes
7
— Good
74%
The Mission
1,197 votes
7
— Good
66%
Rising Sun
1,149 votes
7
— Good
62%
10x10
1,164 votes
7
— Good
62%
Texas Killing Fields
746 votes
7
— Good
73%
Soul Kitchen
594 votes
7
— Good
71%
Beats
509 votes
7
— Good
69%
Never Grow Old
507 votes
7
— Good
73%
Pusher 3
406 votes
7
— Good
75%
Flickering Lights
397 votes
7
— Good
66%
Frontera
362 votes
7
— Good
75%
The Keeper
304 votes
7
— Good
65%
Easy Money: Hard to Kill
254 votes
7
— Good
52%
Caught in the Crossfire
52 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup