trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
emilywatches123
6
followers
London, England
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
55
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Moana
49,041 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,581 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,856 votes
8
— Great
74%
It
29,179 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,509 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,941 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,419 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,767 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,049 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,507 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,083 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,901 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,043 votes
8
— Great
69%
It Chapter Two
15,498 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,783 votes
8
— Great
71%
Midsommar
13,701 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,846 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,663 votes
8
— Great
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,513 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,031 votes
8
— Great
73%
Grease
9,436 votes
8
— Great
73%
Elvis
8,325 votes
8
— Great
68%
Pitch Perfect 3
7,537 votes
8
— Great
67%
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
7,345 votes
8
— Great
72%
Enchanted
7,087 votes
8
— Great
66%
The Babysitter
6,508 votes
8
— Great
58%
Meg 2: The Trench
6,394 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,301 votes
8
— Great
70%
Saltburn
6,096 votes
8
— Great
76%
Sing 2
5,504 votes
8
— Great
65%
Journey 2: The Mysterious Island
5,288 votes
8
— Great
67%
Fractured
4,482 votes
8
— Great
61%
The Woman in the Window
3,832 votes
8
— Great
63%
30 Minutes or Less
3,532 votes
8
— Great
59%
Sinister 2
3,403 votes
8
— Great
71%
Hairspray
3,289 votes
8
— Great
64%
Hop
3,173 votes
8
— Great
71%
Man Up
3,169 votes
8
— Great
62%
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked
2,945 votes
8
— Great
63%
The Babysitter: Killer Queen
2,873 votes
8
— Great
63%
The Wrong Missy
2,725 votes
8
— Great
66%
She's All That
2,656 votes
8
— Great
67%
Footloose
2,049 votes
8
— Great
72%
Purple Hearts
1,959 votes
8
— Great
68%
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days
1,769 votes
8
— Great
62%
Would You Rather
1,734 votes
8
— Great
67%
Nanny McPhee and the Big Bang
1,679 votes
8
— Great
66%
Monte Carlo
1,539 votes
8
— Great
62%
The Weekend Away
1,336 votes
8
— Great
70%
Wild Target
1,329 votes
8
— Great
63%
Aquamarine
1,257 votes
8
— Great
74%
The Boys in the Boat
1,235 votes
8
— Great
73%
Nowhere Boy
802 votes
8
— Great
72%
Inside the Mind of a Cat
615 votes
8
— Great
69%
I Used to Be Famous
455 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup