Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Matteo Lanza
0
Followers
1
Following
Modena, Italy
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
75,035 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,422 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,644 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,255 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,595 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,688 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,682 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,721 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,908 votes
6
— Fair
70%
Venom
34,395 votes
7
— Good
74%
Split
33,115 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,400 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,978 votes
5
— Meh
76%
A Quiet Place
29,623 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,742 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,365 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,281 votes
7
— Good
77%
Drive
20,123 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
19,105 votes
6
— Fair
79%
Spotlight
16,298 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
16,042 votes
6
— Fair
70%
Us
15,762 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,904 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,008 votes
9
— Superb
68%
The Northman
11,362 votes
3
— Bad
60%
The Nun
10,533 votes
7
— Good
60%
Pet Sematary
7,128 votes
7
— Good
68%
The Grey
6,198 votes
8
— Great
64%
Chaos Walking
5,667 votes
8
— Great
72%
Rocky Balboa
5,236 votes
6
— Fair
65%
Journey 2: The Mysterious Island
5,378 votes
7
— Good
64%
Winchester
3,539 votes
7
— Good
78%
Dragon Ball Super: Broly
3,134 votes
8
— Great
72%
Burlesque
3,224 votes
5
— Meh
67%
Child 44
3,115 votes
7
— Good
62%
The Lodge
3,102 votes
5
— Meh
65%
Speak No Evil
1,831 votes
2
— Terrible
70%
Borg vs McEnroe
1,648 votes
7
— Good
67%
Loving Pablo
1,298 votes
3
— Bad
67%
City of Lies
1,102 votes
7
— Good
71%
When the Game Stands Tall
830 votes
9
— Superb
63%
After Porn Ends 2
559 votes
10
— Totally Ninja!
85%
MILF Wars: Lisa Ann vs. Nikki Benz
2 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch