trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Emre
6
followers
Toronto
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
115
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Grave of the Fireflies
7,205 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,073 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,483 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
8
— Great
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
838 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,226 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,428 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,160 votes
9
— Superb
82%
Modern Times
3,770 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,394 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,810 votes
7
— Good
81%
La Haine
3,595 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,602 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,662 votes
8
— Great
81%
1917
24,691 votes
7
— Good
81%
Akira
8,503 votes
9
— Superb
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,264 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,913 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,985 votes
10
— Totally Ninja!
81%
North by Northwest
4,807 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,466 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,006 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,866 votes
6
— Fair
80%
The Incredibles
35,811 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
5,994 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,581 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,365 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,600 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,501 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,529 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,748 votes
9
— Superb
79%
Rain Man
10,229 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,335 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,623 votes
9
— Superb
79%
Metropolis
2,949 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,806 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,983 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Game
11,052 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,933 votes
9
— Superb
79%
Kung Fu Hustle
5,253 votes
9
— Superb
79%
Network
2,425 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beastie Boys Story
796 votes
5
— Meh
79%
Cast Away
15,021 votes
8
— Great
78%
The Man from Earth
5,645 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,620 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,345 votes
9
— Superb
78%
Misery
5,988 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,810 votes
9
— Superb
77%
Enemy at the Gates
6,132 votes
9
— Superb
77%
The Last Samurai
11,233 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,409 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,706 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,843 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,403 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,841 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,582 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,230 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,522 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,681 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,175 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup