trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tim
5
followers
Germany
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,369 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,307 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,623 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,306 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,949 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,209 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,528 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,451 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,023 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,882 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,878 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,635 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,634 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,740 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,745 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,035 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,306 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,145 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,218 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,288 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,191 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,500 votes
7
— Good
72%
Thor
39,348 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,041 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,100 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,791 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,251 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,673 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,601 votes
5
— Meh
77%
Ex Machina
30,665 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,749 votes
5
— Meh
71%
World War Z
29,632 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,932 votes
8
— Great
84%
Alien
27,224 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,520 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,260 votes
6
— Fair
67%
Alien: Covenant
24,653 votes
5
— Meh
70%
Prometheus
24,349 votes
7
— Good
69%
Divergent
23,989 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,320 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,185 votes
8
— Great
64%
Independence Day: Resurgence
22,930 votes
5
— Meh
65%
The Incredible Hulk
22,407 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,865 votes
8
— Great
69%
Life
21,865 votes
7
— Good
73%
Looper
21,758 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,673 votes
6
— Fair
68%
Annihilation
21,032 votes
6
— Fair
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,002 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,525 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,142 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,909 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,685 votes
9
— Superb
69%
Elysium
19,529 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,484 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,484 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,470 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup