trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Matteo Restuccia
VIP
2
14
followers
Ivrea, Italy
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
197
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,524 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,188 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,847 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,935 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,658 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,575 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,087 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,287 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,793 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,984 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,018 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,759 votes
8
— Great
81%
CODA
5,566 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,569 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,994 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,368 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,313 votes
8
— Great
80%
Soul
17,625 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,689 votes
8
— Great
79%
Moana
48,857 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,892 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,862 votes
8
— Great
79%
Dune
36,184 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,025 votes
8
— Great
79%
Weathering with You
3,422 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,141 votes
8
— Great
78%
Perfect Days
1,461 votes
8
— Great
78%
Shoplifters
2,812 votes
8
— Great
78%
Collective
394 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,806 votes
8
— Great
78%
Thirteen Lives
2,711 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,733 votes
8
— Great
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,638 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,615 votes
8
— Great
77%
On My Skin
523 votes
8
— Great
77%
Argentina, 1985
1,133 votes
8
— Great
77%
Marcel the Shell with Shoes On
1,367 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,863 votes
8
— Great
77%
Luca
11,358 votes
8
— Great
77%
Drive
19,547 votes
8
— Great
76%
The Whale
7,690 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,020 votes
8
— Great
76%
The Warriors
2,961 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,923 votes
8
— Great
76%
Darkest Hour
9,960 votes
8
— Great
76%
Furiosa: A Mad Max Saga
2,336 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,427 votes
8
— Great
76%
The Worst Person in the World
2,409 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,834 votes
8
— Great
75%
Aftersun
2,600 votes
8
— Great
75%
BPM (Beats per Minute)
739 votes
8
— Great
75%
Esterno Notte (part II)
21 votes
8
— Great
75%
The Beasts
1,020 votes
8
— Great
75%
La Belle Époque
711 votes
8
— Great
75%
Frantz
519 votes
8
— Great
75%
Judas and the Black Messiah
3,567 votes
8
— Great
75%
The Boy and the Heron
1,757 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,413 votes
8
— Great
75%
Detroit
3,293 votes
8
— Great
75%
A Girl Returned
22 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup