trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
James Evans
VIP
8
1
follower
Gaborone, Botswana
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Avengers
65,038 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,076 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,621 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,738 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,081 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,019 votes
9
— Superb
74%
Brave
23,972 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,093 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,244 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,805 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,141 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,290 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,881 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,401 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,448 votes
9
— Superb
73%
A Quiet Place Part II
13,606 votes
9
— Superb
74%
RED
13,499 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
9,893 votes
9
— Superb
74%
Den of Thieves
9,558 votes
9
— Superb
79%
Platoon
7,115 votes
9
— Superb
71%
Hanna
6,467 votes
9
— Superb
77%
Galaxy Quest
5,751 votes
9
— Superb
69%
Shoot 'Em Up
3,608 votes
9
— Superb
73%
Death at a Funeral
2,624 votes
9
— Superb
73%
The Last Starfighter
1,968 votes
9
— Superb
77%
The Last Full Measure
1,480 votes
9
— Superb
75%
Revolution OS
183 votes
9
— Superb
78%
An Audience with Billy Connolly
41 votes
9
— Superb
77%
Billy Connolly: Billy and Albert (Live at the Royal Albert Hall)
16 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup