trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Evans
VIP
8
1
follower
Gaborone, Botswana
50
James
is watching
Deep State
2x03
"Declaration of Independence"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
39
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
89%
Sherlock
47,186 votes
8
— Great
75%
Arrow
31,966 votes
8
— Great
85%
House
29,971 votes
8
— Great
84%
Suits
24,278 votes
8
— Great
84%
Person of Interest
16,123 votes
8
— Great
88%
Battlestar Galactica
14,130 votes
8
— Great
82%
Chuck
12,391 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,335 votes
8
— Great
83%
White Collar
10,059 votes
8
— Great
75%
Pretty Little Liars
8,905 votes
8
— Great
87%
Star Trek: The Next Generation
8,286 votes
8
— Great
80%
Lie to Me
7,304 votes
8
— Great
76%
Gossip Girl
7,214 votes
8
— Great
77%
Revenge
7,094 votes
8
— Great
84%
Stargate Atlantis
6,523 votes
8
— Great
79%
Warehouse 13
5,664 votes
8
— Great
80%
Burn Notice
5,383 votes
8
— Great
76%
Hawaii Five-0
5,019 votes
8
— Great
80%
Stargate Universe
4,888 votes
8
— Great
79%
Scandal
4,788 votes
8
— Great
78%
Nikita
4,321 votes
8
— Great
70%
V
4,281 votes
8
— Great
89%
The West Wing
3,828 votes
8
— Great
77%
Haven
3,622 votes
8
— Great
77%
Terminator: The Sarah Connor Chronicles
3,462 votes
8
— Great
82%
Strike Back
2,393 votes
8
— Great
78%
MacGyver
1,880 votes
8
— Great
81%
Life
1,760 votes
8
— Great
78%
Being Human
1,576 votes
8
— Great
77%
Human Target
1,297 votes
8
— Great
72%
Dead Set
1,133 votes
8
— Great
77%
Death in Paradise
1,013 votes
8
— Great
76%
Outsourced
961 votes
8
— Great
76%
The Dresden Files
819 votes
8
— Great
75%
Defying Gravity
648 votes
8
— Great
70%
Endgame
257 votes
8
— Great
68%
Project Runway All Stars
201 votes
8
— Great
72%
Ultraviolet
84 votes
8
— Great
67%
Kidnap and Ransom
36 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup