trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yannick Luthy
VIP
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
80%
Logan
60,782 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,322 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,011 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,801 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,316 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,940 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,855 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,031 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,541 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,413 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,301 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,632 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,583 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,075 votes
7
— Good
70%
Venom
33,845 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,548 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,691 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,916 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,477 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,229 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,521 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,681 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,480 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,830 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,141 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,085 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,334 votes
7
— Good
75%
Hell or High Water
14,392 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,974 votes
7
— Good
73%
Prey
12,732 votes
7
— Good
65%
Mortal Engines
13,119 votes
7
— Good
71%
The Book of Eli
12,483 votes
7
— Good
77%
Total Recall
11,845 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,508 votes
7
— Good
70%
The Commuter
11,060 votes
7
— Good
78%
Straight Outta Compton
10,360 votes
7
— Good
68%
The Purge: Anarchy
10,096 votes
7
— Good
75%
Equilibrium
8,944 votes
7
— Good
75%
Poor Things
8,883 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,930 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,846 votes
7
— Good
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,632 votes
7
— Good
68%
Black Mass
7,912 votes
7
— Good
65%
X
7,089 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,067 votes
7
— Good
71%
Silence
5,555 votes
7
— Good
70%
Bone Tomahawk
5,500 votes
7
— Good
78%
The Secret World of Arrietty
4,511 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,101 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,453 votes
7
— Good
71%
Monkey Man
3,457 votes
7
— Good
69%
Shin Godzilla
3,071 votes
7
— Good
70%
Freaks
3,041 votes
7
— Good
73%
Only Lovers Left Alive
2,979 votes
7
— Good
60%
Peninsula
3,013 votes
7
— Good
74%
Ed Wood
2,483 votes
7
— Good
63%
Batman Ninja
2,556 votes
7
— Good
61%
The Zero Theorem
2,394 votes
7
— Good
79%
Chungking Express
2,088 votes
7
— Good
75%
The Boy and the Heron
2,032 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup