trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ezequiel França
VIP
11
10
followers
São Paulo, Brazil
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,316 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,416 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,237 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,590 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,591 votes
8
— Great
68%
Ted
22,305 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,649 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,724 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,570 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,465 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,111 votes
8
— Great
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,095 votes
8
— Great
71%
American Hustle
12,936 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,439 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,017 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,325 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,835 votes
8
— Great
66%
Zoolander
8,034 votes
8
— Great
75%
Enemy of the State
7,677 votes
8
— Great
72%
Sunshine
7,308 votes
8
— Great
73%
T2 Trainspotting
6,985 votes
8
— Great
71%
Vanilla Sky
6,836 votes
8
— Great
69%
The Gift
6,346 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,047 votes
8
— Great
72%
The Walk
5,550 votes
8
— Great
63%
Automata
4,352 votes
8
— Great
70%
Vicky Cristina Barcelona
3,713 votes
8
— Great
81%
The Secret in Their Eyes
3,387 votes
8
— Great
68%
8MM
2,952 votes
8
— Great
67%
Time Lapse
2,914 votes
8
— Great
67%
I Love You Phillip Morris
2,390 votes
8
— Great
74%
The Basketball Diaries
2,239 votes
8
— Great
75%
Synecdoche, New York
2,164 votes
8
— Great
75%
Leaving Las Vegas
1,969 votes
8
— Great
70%
Kids
1,775 votes
8
— Great
72%
The Call
1,750 votes
8
— Great
75%
Cobain: Montage of Heck
1,505 votes
8
— Great
71%
Whatever Works
1,432 votes
8
— Great
72%
Fist of Fury
1,138 votes
8
— Great
71%
Lucky
884 votes
8
— Great
58%
Get Carter
841 votes
8
— Great
66%
Samba
740 votes
8
— Great
71%
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks
600 votes
8
— Great
76%
Forks Over Knives
467 votes
8
— Great
72%
Live Flesh
466 votes
8
— Great
67%
Takedown
368 votes
8
— Great
71%
Elena
194 votes
8
— Great
79%
Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault
75 votes
8
— Great
69%
The Trespasser
36 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup