trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Fahim
3
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,301 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,834 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,014 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,291 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,307 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,907 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,537 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,878 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,294 votes
8
— Great
66%
Transformers: The Last Knight
19,052 votes
5
— Meh
79%
Hot Fuzz
16,808 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,796 votes
4
— Poor
74%
The Intern
15,880 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,328 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,140 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,303 votes
5
— Meh
73%
Juno
11,127 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
9,637 votes
8
— Great
69%
The Gray Man
9,811 votes
6
— Fair
71%
A Simple Favor
9,417 votes
6
— Fair
68%
How to Be Single
8,035 votes
6
— Fair
76%
50/50
7,632 votes
9
— Superb
70%
Wedding Crashers
7,544 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,652 votes
8
— Great
69%
Legally Blonde
6,404 votes
6
— Fair
64%
Rough Night
6,599 votes
4
— Poor
62%
Charlie's Angels
6,257 votes
5
— Meh
70%
Boss Level
5,854 votes
5
— Meh
68%
13 Going on 30
5,817 votes
5
— Meh
68%
Miss Congeniality
5,752 votes
5
— Meh
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,583 votes
8
— Great
62%
Ava
5,746 votes
3
— Bad
67%
She's Out of My League
3,974 votes
8
— Great
68%
When We First Met
3,319 votes
7
— Good
70%
What If
3,043 votes
7
— Good
77%
Once
2,317 votes
9
— Superb
70%
Nick and Norah's Infinite Playlist
2,297 votes
9
— Superb
71%
The First Time
2,253 votes
6
— Fair
62%
Drinking Buddies
2,239 votes
7
— Good
65%
Take Me Home Tonight
1,479 votes
8
— Great
59%
I.S.S.
1,075 votes
4
— Poor
64%
Almost Adults
306 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup