trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mani D
VIP
2
2
followers
Dallas, Texas
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
240
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,286 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,181 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,520 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,728 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,226 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,344 votes
8
— Great
80%
Logan
60,584 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,781 votes
4
— Poor
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,150 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,457 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,407 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
55,933 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,836 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,805 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,583 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,302 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,040 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,854 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,852 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,653 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,261 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,979 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,724 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,397 votes
4
— Poor
76%
Black Panther
46,264 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,101 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,006 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,402 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,140 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,003 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,957 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,651 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,416 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,237 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,141 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,694 votes
7
— Good
72%
Thor
39,300 votes
5
— Meh
79%
Dune
36,179 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,033 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,754 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,213 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,232 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,845 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,803 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,145 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,617 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,547 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,531 votes
8
— Great
74%
Split
32,467 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,874 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,513 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,017 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,618 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,337 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,043 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,160 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,495 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,247 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,983 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,089 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup