Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
FantomWriter
VIP
9
1
Follower
0
Following
FantomWriter
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
97
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
111,831 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,347 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,029 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
57,127 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,801 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
52,710 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,392 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,405 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,790 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,670 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
47,738 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
45,262 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,611 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,574 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,453 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,129 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,626 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,070 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,784 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,594 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,805 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
33,461 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
31,246 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,850 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,649 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,056 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Top Gun: Maverick
25,983 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,955 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,624 votes
10
— Totally Ninja!
72%
10 Cloverfield Lane
24,897 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
24,145 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
23,775 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Jungle Book
22,354 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kung Fu Panda
20,652 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,994 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Green Book
19,579 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,749 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,266 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
16,216 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
16,065 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,987 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,986 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,269 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Wind River
14,829 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,461 votes
10
— Totally Ninja!
76%
BlacKkKlansman
14,080 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Croods
13,937 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,476 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,950 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Doctor Sleep
10,480 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Collateral
9,899 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Money Monster
9,641 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hugo
9,521 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Contact
8,923 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Stardust
8,177 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Last Duel
7,964 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Holiday
7,720 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Midnight Special
6,598 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Sound of Music
6,135 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Epic
5,485 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup