trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Flor Chacón
3
followers
Costa Rica
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
186
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,916 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,150 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,023 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,045 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,903 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,262 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,720 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,157 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,187 votes
8
— Great
82%
Up
38,965 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,770 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,118 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,095 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,732 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,644 votes
8
— Great
74%
Split
32,595 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,695 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,825 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,742 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,604 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,652 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,498 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,744 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,527 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,558 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,338 votes
8
— Great
73%
Cars
26,793 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,343 votes
8
— Great
76%
300
25,186 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,789 votes
8
— Great
74%
Brave
24,122 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,454 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,027 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,103 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,728 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,198 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,719 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,543 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,753 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,703 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,004 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,050 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,126 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,644 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,730 votes
8
— Great
73%
X2
18,083 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,314 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,202 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,464 votes
8
— Great
79%
Room
15,893 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,982 votes
8
— Great
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,057 votes
8
— Great
64%
The Meg
16,262 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,070 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,694 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,058 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,638 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,934 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,253 votes
8
— Great
64%
Geostorm
14,042 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup