trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Felipe Troy
VIP
8
3
followers
Paris, France
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
128
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,459 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,839 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,584 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,307 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,730 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,481 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,423 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,701 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,991 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,312 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,795 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,429 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,619 votes
9
— Superb
74%
Split
32,471 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,220 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,585 votes
4
— Poor
84%
Coco
31,515 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,868 votes
6
— Fair
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,641 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,090 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,890 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,710 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,514 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,967 votes
5
— Meh
74%
The Hitman's Bodyguard
23,518 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,931 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,330 votes
6
— Fair
73%
The Shape of Water
22,324 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,155 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,200 votes
5
— Meh
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,412 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,383 votes
9
— Superb
70%
Despicable Me 3
20,227 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,115 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,057 votes
6
— Fair
65%
Baywatch
19,983 votes
3
— Bad
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,157 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,061 votes
5
— Meh
71%
Atomic Blonde
18,425 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,123 votes
6
— Fair
72%
We're the Millers
17,495 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,281 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,732 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,136 votes
9
— Superb
71%
Why Him?
15,239 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,825 votes
6
— Fair
75%
Pitch Perfect
14,732 votes
7
— Good
64%
Men in Black: International
14,654 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,413 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,174 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
13,905 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,883 votes
8
— Great
64%
Pacific Rim: Uprising
13,852 votes
5
— Meh
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,590 votes
2
— Terrible
70%
Contagion
12,687 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,639 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,506 votes
6
— Fair
64%
The Interview
12,495 votes
5
— Meh
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,316 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup