trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Félix Cuervo
VIP
7
54
followers
Asturias, Spain
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,695
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
27
28
29
82%
Deadpool
108,696 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,795 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,519 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,765 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,426 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,582 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,741 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,071 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,651 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,046 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,515 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,983 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,744 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,530 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,239 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,792 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,930 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,834 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,217 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,383 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,232 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,166 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,613 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,601 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,526 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,650 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,894 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,264 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,875 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,523 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,130 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,621 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,181 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,116 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,587 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,472 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
6
— Fair
82%
Up
38,913 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,261 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,261 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,832 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,371 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,418 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,643 votes
4
— Poor
75%
The Hunger Games
39,586 votes
5
— Meh
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,414 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,591 votes
8
— Great
1
2
3
27
28
29
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup