trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ferretpossum
VIP
8
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,654 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,800 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,630 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,697 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,377 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,750 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,374 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,354 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,240 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,268 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,909 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,543 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,320 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,264 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,733 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,233 votes
9
— Superb
78%
The Gentlemen
16,439 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,678 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,272 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,033 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,894 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,539 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,507 votes
9
— Superb
75%
I, Tonya
11,031 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,495 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,281 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,858 votes
9
— Superb
78%
Lethal Weapon
9,427 votes
9
— Superb
75%
Halloween
8,967 votes
9
— Superb
76%
True Grit
8,811 votes
9
— Superb
72%
Con Air
7,793 votes
9
— Superb
75%
Lethal Weapon 2
6,719 votes
9
— Superb
72%
Insomnia
6,365 votes
9
— Superb
73%
A Knight's Tale
6,032 votes
9
— Superb
78%
Almost Famous
5,648 votes
9
— Superb
68%
Run All Night
5,568 votes
9
— Superb
75%
Evil Dead II
5,272 votes
9
— Superb
71%
Lethal Weapon 4
5,209 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,008 votes
9
— Superb
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,975 votes
9
— Superb
80%
Sing Street
4,523 votes
9
— Superb
73%
St. Vincent
3,672 votes
9
— Superb
77%
Men of Honor
2,971 votes
9
— Superb
73%
Dolemite Is My Name
2,942 votes
9
— Superb
72%
Ring
2,077 votes
9
— Superb
70%
Hidalgo
1,605 votes
9
— Superb
68%
Executive Decision
1,549 votes
9
— Superb
68%
Housebound
1,477 votes
9
— Superb
75%
Tickled
1,384 votes
9
— Superb
67%
After the Sunset
1,217 votes
9
— Superb
74%
Dangerous Liaisons
1,169 votes
9
— Superb
74%
Death on the Nile
1,101 votes
9
— Superb
63%
Splinter
1,023 votes
9
— Superb
68%
Psycho II
946 votes
9
— Superb
79%
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
843 votes
9
— Superb
68%
The Brood
743 votes
9
— Superb
69%
The Grand Seduction
651 votes
9
— Superb
67%
The Contender
320 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup