Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Filippo Di Blasi
1
Follower
0
Following
Rome, Latium
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
67,290 votes
8
— Great
80%
Logan
62,308 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,984 votes
8
— Great
79%
Dune
38,474 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,690 votes
8
— Great
74%
Split
33,201 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,013 votes
8
— Great
84%
Alien
28,885 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,795 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,970 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,080 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
20,094 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
19,793 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
19,062 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,956 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,618 votes
8
— Great
82%
Lion
13,507 votes
8
— Great
73%
Prey
13,197 votes
8
— Great
70%
Focus
13,006 votes
8
— Great
76%
Onward
12,054 votes
8
— Great
66%
The Flash
11,769 votes
8
— Great
77%
Luca
11,766 votes
8
— Great
72%
Rango
10,817 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,340 votes
8
— Great
68%
Civil War
10,073 votes
8
— Great
74%
Alice in Wonderland
8,475 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,831 votes
8
— Great
72%
Nomadland
6,305 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,293 votes
8
— Great
77%
The Little Prince
4,461 votes
8
— Great
77%
Past Lives
4,443 votes
8
— Great
74%
Ron's Gone Wrong
3,266 votes
8
— Great
65%
Irrational Man
2,181 votes
8
— Great
71%
Born on the Fourth of July
2,066 votes
8
— Great
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
2,038 votes
8
— Great
72%
Welcome to the Sticks
1,765 votes
8
— Great
64%
Paradise
1,389 votes
8
— Great
78%
If Anything Happens I Love You
1,375 votes
8
— Great
76%
The Best of Enemies
1,116 votes
8
— Great
72%
Rose Island
1,095 votes
8
— Great
76%
The Blue Umbrella
907 votes
8
— Great
77%
On My Skin
533 votes
8
— Great
73%
Woman at War
364 votes
8
— Great
73%
Like Crazy
358 votes
8
— Great
74%
Mixed by Erry
313 votes
8
— Great
73%
Don't Be Bad
213 votes
8
— Great
67%
Run to You
141 votes
8
— Great
67%
Marilyn's Eyes
121 votes
8
— Great
62%
Dry
103 votes
8
— Great
71%
My Brother Chases Dinosaurs
96 votes
8
— Great
66%
A Whole Life Ahead
86 votes
8
— Great
65%
Just Believe
84 votes
8
— Great
69%
The Commander
55 votes
8
— Great
74%
Palazzina LAF
47 votes
8
— Great
63%
Quando
22 votes
8
— Great
66%
Felicità
18 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch