trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
film lover
0
followers
Wanaka, Otago
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,458 votes
7
— Good
81%
CODA
5,598 votes
7
— Good
80%
Some Like It Hot
3,875 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,770 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,425 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,726 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,305 votes
7
— Good
78%
True Romance
4,980 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,327 votes
7
— Good
78%
Predator
13,908 votes
7
— Good
77%
Godzilla Minus One
6,596 votes
7
— Good
77%
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
1,007 votes
7
— Good
77%
Baby Face
164 votes
7
— Good
77%
Wind River
14,692 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,926 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,591 votes
7
— Good
75%
Evil Dead II
5,271 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,920 votes
7
— Good
75%
The Fly
5,922 votes
7
— Good
75%
The Birds
4,611 votes
7
— Good
75%
Bram Stoker's Dracula
6,236 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,155 votes
7
— Good
75%
Battle Royale
5,861 votes
7
— Good
74%
Pickpocket
405 votes
7
— Good
74%
Badlands
1,331 votes
7
— Good
74%
Samurai I: Musashi Miyamoto
204 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,156 votes
7
— Good
74%
Carrie
4,996 votes
7
— Good
73%
A New Leaf
189 votes
7
— Good
73%
Detour
416 votes
7
— Good
73%
Prey
12,733 votes
7
— Good
73%
Elvis
8,316 votes
7
— Good
73%
Swept Away
129 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,405 votes
7
— Good
73%
Ghost World
2,238 votes
7
— Good
73%
Dead Man
1,633 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,481 votes
7
— Good
72%
Blow-Up
986 votes
7
— Good
72%
Blue Valentine
3,758 votes
7
— Good
71%
In Time
17,465 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,295 votes
7
— Good
71%
The Killers
188 votes
7
— Good
70%
DUB HOUSING
1 vote
7
— Good
68%
Something Wild
369 votes
7
— Good
67%
Scream VI
5,464 votes
7
— Good
66%
The Innocent
206 votes
7
— Good
66%
Eight Hours of Terror
9 votes
7
— Good
66%
Deadstream
958 votes
7
— Good
65%
Lowlife
168 votes
7
— Good
65%
Eternals
19,161 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
11,993 votes
7
— Good
64%
Kimi
2,607 votes
7
— Good
63%
Under the Silver Lake
2,582 votes
7
— Good
63%
Muru
12 votes
7
— Good
56%
Olivia
21 votes
7
— Good
54%
Malibu High
46 votes
7
— Good
48%
The Oldest Profession
15 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup