trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
film lover
0
followers
Wanaka, Otago
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
92%
Severance
4 votes
9
— Superb
90%
The Pearl's Harvest
1 vote
9
— Superb
87%
Fight Club
49,547 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,192 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,102 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,799 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,294 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,905 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,259 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,534 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,376 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,094 votes
9
— Superb
81%
Paths of Glory
2,784 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,584 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Time in America
5,245 votes
9
— Superb
81%
In the Mood for Love
2,910 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,781 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Story
1,035 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,723 votes
9
— Superb
80%
Before Sunset
5,009 votes
9
— Superb
80%
The Red Shoes
684 votes
9
— Superb
80%
Persona
1,958 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,485 votes
9
— Superb
78%
The Passion of Joan of Arc
839 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,026 votes
9
— Superb
78%
Ace in the Hole
716 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,271 votes
9
— Superb
77%
Marriage Story
9,191 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,130 votes
9
— Superb
77%
Day for Night
393 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,486 votes
9
— Superb
77%
The King of Comedy
2,394 votes
9
— Superb
76%
Touch of Evil
1,396 votes
9
— Superb
76%
Once Were Warriors
637 votes
9
— Superb
76%
Multi-Facial
24 votes
9
— Superb
76%
Kuroneko
194 votes
9
— Superb
76%
Mon Oncle
455 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
13,841 votes
9
— Superb
76%
Blue Velvet
3,802 votes
9
— Superb
76%
Dark City
5,732 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,512 votes
9
— Superb
76%
The Asphalt Jungle
515 votes
9
— Superb
75%
F for Fake
407 votes
9
— Superb
75%
Aftersun
2,648 votes
9
— Superb
75%
Vivre Sa Vie
503 votes
9
— Superb
75%
A Woman Is a Woman
275 votes
9
— Superb
75%
Winchester '73
399 votes
9
— Superb
75%
Story of Women
105 votes
9
— Superb
75%
Breathless
1,341 votes
9
— Superb
75%
Special Flight
8 votes
9
— Superb
74%
Frankenstein
1,744 votes
9
— Superb
73%
Black Panthers
83 votes
9
— Superb
73%
Terms of Endearment
857 votes
9
— Superb
73%
David Lynch: The Art Life
255 votes
9
— Superb
73%
The Trial of Joan of Arc
76 votes
9
— Superb
73%
Suspiria
2,877 votes
9
— Superb
73%
The Player
950 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,484 votes
9
— Superb
72%
Bound
1,392 votes
9
— Superb
72%
Jane B. for Agnès V.
35 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup