Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Fiodeste
13
Followers
8
Following
Buenos Aires, Buenos Aires F.D.
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
51,135 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,783 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
20,059 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,519 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,750 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
25,390 votes
8
— Great
84%
Coco
32,424 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,788 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,185 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,809 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,848 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
16,264 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,242 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,647 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,663 votes
8
— Great
80%
Loving Vincent
2,766 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,865 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,371 votes
8
— Great
80%
World of Tomorrow
700 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,745 votes
8
— Great
80%
Fargo
15,048 votes
8
— Great
80%
Partly Cloudy
1,775 votes
8
— Great
79%
Room
16,116 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,210 votes
8
— Great
79%
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
855 votes
8
— Great
79%
Chungking Express
2,181 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,902 votes
8
— Great
79%
The Gold Rush
1,634 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,454 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,352 votes
8
— Great
78%
La Jetée
931 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,508 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,152 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,860 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,696 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,337 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,533 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,906 votes
8
— Great
77%
Kung Fury
3,626 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,365 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,852 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,387 votes
8
— Great
77%
I Am Sam
2,696 votes
8
— Great
76%
Three Colors: Blue
1,847 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,323 votes
8
— Great
76%
High Fidelity
3,794 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,896 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,871 votes
8
— Great
75%
Lost in Translation
10,749 votes
8
— Great
75%
The Royal Tenenbaums
6,030 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,312 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,530 votes
8
— Great
75%
The Party
980 votes
8
— Great
75%
Cobain: Montage of Heck
1,525 votes
8
— Great
75%
Submarine
2,289 votes
8
— Great
75%
Big
6,582 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,703 votes
8
— Great
74%
Duel
1,904 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
10,231 votes
8
— Great
73%
A Hard Day's Night
922 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch